Irizar i3

Irizar i3

PROJEKT IRIZAR, INTELIGENTNE ROZWIĄZANIA

Autobus Irizar I3  zapewnia bezstopniowy dostęp do pojazdu jednocześnie zachowując wszystkie cechy i przymioty rodziny pojazdów Irizar w zakresie bezpieczeństwa, wiarygodności, ekonomiki,  usług i gwarancji właściwej firmie Irizar. Doświadczenie zebrane przez Irizar umożliwiło nam opracowanie pojazdu wykonanego z materiałów najwyższej jakości. Nasze rozwiązania są niezawodne i funkcjonalne.

Zoptymalizowano ciężar i rozplanowanie pojazdu, zmaksymalizowano dynamikę pojazdu, zachowując cechy bezpieczeństwa i wytrzymałości.

Bryłę pojazdu zaprojektowano zgodnie z surowymi przepisami R/66.02, skupiając się na poprawie zachowania się pojazdu w razie zderzenia czołowego oraz w zakresie sztywności dachu.

ŁATWOŁšC DOSTĘPU

Koncepcja Irizar i3le opiera się na podstawowej przesłance: łatwy dostęp dla pasażerów zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi przepisami w tym zakresie.

Pojazd może pochwalić się niskim odstępem od podłoża do platformy –max. 340 mm bez przyklęku i 270 mm z przyklękiem, co umożliwia zakwalifikowanie do klasy I lub II. Zgodnie z potrzebami operatora, autobus ma różne konfiguracje drzwi pojedynczych lub podwójnych, poza możliwością wyznaczenia innych lokalizacji dla nich.

Drzwi są otwierane elektrycznie [system Masats]; przewidziano także automatyczne czujniki bezpieczeństwa oraz wewnętrzne urządzenia awaryjne.

Opcje rampy – ręczna lub automatyczna. Dla PRM [pasażerowie o ograniczonej możliwości poruszania się] przewidziano szeroki, otwarty podest. Przewidziano także teleskopową elektryczną rampę przy drzwiach środkowych.


UŁATWIONA KONSERWACJA

Wysokiej jakości materiały, odporne na zabrudzenia, dopasowane do projektu wnętrza pojazdu ułatwiają jego sprzątanie i umożliwiają stosowne czynności konserwacyjne, spełniając wszelkie wymagania operatora.

Panele przednie i zderzaki tylne są modułowe i zdejmowalne. Ułatwia to wymianę elementów najbardziej narażonych na uszkodzenia.

Dzięki swym cechom Irizar I3le to idealny pojazd dla osób  dojeżdżających do pracy. Optymalne koszty użytkowania nie wpływają ujemnie na zalety charakterystyczne dla produktów Irizar.

Design elementów zewnętrznych i wewnętrznych pozwala przede wszystkim na zminimalizowanie czasu ich wymiany oraz kosztu części zamiennych. Moduł sterowania jednostką napędową jest doskonale zintegrowany z nadwoziem i  zapewnia łatwy dostęp.


KOMFORT PASAŁ»ERÓW

Bezpieczeństwo i komfort podróżujących,  połączony z dostępnością oraz mobilnością i skutecznością w prowadzenia pojazdu  - to podwaliny, na których opiera się projekt firmy Irizar.

Cechą wyróżniająca ten produkt, jeśli chodzi o  komfort, jest jego design.Strefa czołowa wewnątrz pojazdu spełnia najsurowsze dyrektywy dotyczące dostępności. Tył pojazdu zapewnia pasażerom dużą i wygodną przestrzeń podróżowania w połączeniu z doskonalą widocznością.

Do oświetlenia kabiny wykorzystano diody świecące LED.

W odpowiedzi na oczekiwania klienta Irizar oferuje liczne konfiguracje wnętrza pojazdu wraz z szerokim wyborem miejsc siedzących dopasowanych do charakterystyki danej trasy. Siedzenia sąsiadujące z nadkolami oraz amortyzatorami w strefie PRM można zoptymalizować tak, aby ilość miejsc siedzących była możliwie największa.

KOMFORT KIEROWCY

Miejsce kierowcy jest bardzo ergonomiczne i komfortowe, zapewnia mu doskonałą widoczność. Zapewniono niezależne blokady biletomatu i kasowników, a także wiele przegródek i miejsce na rękawice. Opcjonalnie można skonfigurować całość z zamkiem antywłamaniowym.
Fotel kierowcy to model Isri 6860; jest on pneumatyczny i w pełni nastawny. Posiada zagłówek i trójpunktowy pas bezpieczeństwa. Są też dostępne inne opcje fotela kierowcy.

Inną charakterystyczną cechą zwiększającą uczucie komfortu w strefie kierowcy jest zintegrowany układ klimatyzacji.

Zewnętrzne oświetlenie LED ułatwia skuteczną jazdę pojazdem.


MAXIMUM OPŁACALNOŁšCI

W firmie Irizar wiemy że paliwo stanowi główną część kosztów operatora; zatem, uczyniliśmy co możliwe, aby obniżyć jego zużycie. Nowa generacja silników  DAF EURO VI OBD-C z obniżeniem  tarcia wewnętrznego, zmodyfikowany układ wtrysku paliwa i inne udoskonalenia wraz  zaprogramowaniem 6 -biegowej automatycznej skrzyni biegowi [jest też opcja 12 biegowej przekładni] zapewnia znaczne obniżenie zużycia paliwa.

Aerodynamiczny kształt autobusu to kolejny element, który stanowi o klasie marki. Przy niższym współczynniku tarcia powietrznego z powodu węższej części czołowej zmniejsza się opór powietrza. Obniżona masa oprawy koła zapasowego z wykorzystaniem stali o dużej wytrzymałości na rozciąganie oraz koła ze stopów –wszystko to przyczynia się do tego, że Irizar I3 to najlepszy autokar w sektorze luksusowym, jeśli chodzi o zużycie paliwa.

Inny czynnik wpływający na max rentowność to koszty napraw i konserwacji. Harmonogram prac konserwacyjnych ma wydłużone okresy pomiędzy kolejnymi przeglądami, a I3 można przejechać do 100,000 km bez  wymiany oleju. Poczyniliśmy też ogromy postęp w zakresie obniżenia kosztu części do serwisowania oraz w konstrukcji pojazdu. Możemy wyposażyć pojazd w najbardziej zaawansowaną technologię w zakresie kompleksowego monitorowania i kontrolowania kosztów i osiągów, co pomaga firmom przewozowym optymalizować wydajność i rentowność każdej floty.

Nieustannie rozrasta się sieć serwisowa Irizar; posiadamy autoryzowany punkt serwisowy Irizar dostępny dla każdego operatora. Nasze priorytety obejmują zapewnienie, że Irizar I3 utrzyma wysoką wartość rezydualną. Nasi klienci otrzymają wysoka stopę wzrostu inwestycji i zminimalizowaną emisję CO2. Decydując się na zakup Irizar I3, bez wątpienia wybierasz cos bardzo wartościowego.