Wstecz wstecz
Oficjalna prezentacja elektrycznego autobusu Irizar ie tram
Udostępnij Facebook Twitter Linkedin Pinterest Email

Sprawdź naszą ofertę pojazdów Irizar logo

Zobacz ofertę pojazdów

Oficjalna prezentacja elektrycznego autobusu Irizar ie tram

Autobusy elektryczne

Przyszłość wjeżdża do Krakowa

Od 19 stycznia na linii nr 169 można udać się w podróż nowoczesnym autobusem Irizar ie tram, dostarczonym przez Grupę Wanicki i testowanym przez MPK Kraków.

14 stycznia br. Grupa Wanicki udostępniła MPK Kraków autobus miejski Irizar ie tram, który będzie testowany przez krakowskiego przewoźnika podczas dwóch ostatnich tygodni stycznia.

Obecnie trwają przygotowania i testy na placu zajezdni autobusowej Wola Duchacka, po których nastąpi oficjalna prezentacja autobusu, a następnie wyjazd w trasę.

Pojazd Irizar ie tram jest w 100% elektrycznym, bezemisyjnym autobusem z wyglądem tramwaju. Projekt pojazdu oparty jest na minimalizmie, pozbawionym ozdób, gdzie wszystkie cechy autobusu odpowiadają określonym aspektom funkcjonalnym. Dostępność, bezpieczeństwo i komfort pasażerów inspirują architekturę wnętrza, czego efektem jest jasna, wygodna, przestronna i bezpieczna kabina.

Model ten jest produkowany w wersjach od 12 m do wersji przegubowej 18 m. Na krakowskich ulicach pojawi się wersja o długości 12 metrów.