Wstecz wstecz
Irizar ie truck nagrodzony tytułem ekologicznego pojazdu przemysłowego roku 2021 w Hiszpanii!
Udostępnij Facebook Twitter Linkedin Pinterest Email

Sprawdź naszą ofertę pojazdów Irizar logo

Zobacz ofertę pojazdów

Irizar ie truck nagrodzony tytułem ekologicznego pojazdu przemysłowego roku 2021 w Hiszpanii!

Bez kategorii

W 100% elektryczny Irizar ie truck zdobył tytuł Ekologicznego Pojazdu Przemysłowego 2021 roku w Hiszpanii. Nagroda została przyznana przez Grupo Editec, wydawcę magazynów Transporte 3 i Viajeros.

Kapituła składająca się z pięćdziesięciu przedsiębiorców z branży transportu towarów i osób, postanowiła przyznać to wyróżnienie modelowi Irizar ie truck.

To już trzeci raz, kiedy pojazdy marki Irizar zostały nominowane do tytułu Ekologicznego Pojazdu Roku. W 2016 roku tytuł zdobył autobus elektryczny Irizar i2e, a dwa lata później nagrodzono Irizar ie tram.

Jak powiedział Imanol Rego, dyrektor generalny Irizar e-mobility: Ta nagroda jest wyrazem uznania dla naszych wysiłków na rzecz innowacji w elektromobilności w środowiskach miejskich /metropolitalnych. Jesteśmy bardzo dumni, że znaleźliśmy rozwiązanie, pozwalające nam przyczynić się do drastycznej redukcji hałasu, zanieczyszczeń i emisji CO2

Ekologiczny pojazd przemysłowy roku to kategoria National Transport Awards, obejmująca zarówno modele osobowe, jak i towarowe.

Irizar ie truck

Irizar ie truck to w pełni elektryczna ciężarówka, która odpowiada na rozmaite potrzeby rynku, umożliwiając poruszanie się po miastach i środowiskach miejskich bez zanieczyszczenia atmosferycznego lub akustycznego. Rezultatem jest czystsze miasto oraz bardziej zrównoważone środowisko dla jego mieszkańców.

Design, niepodważalny symbol wszystkich produktów marki Irizar, to również jedna z zalet tej ciężarówki, czyniący ją atrakcyjnym i dostępnym pojazdem o niekonwencjonalnej estetyce.

Irizar ie truck, jako pojazd przyjazny dla środowiska, może wjeżdżać do niskoemisyjnych stref w miastach. Ze względu na niski poziom hałasu, może pracować wcześnie rano oraz w nocy.

Komfort i bezpieczeństwo

Komfort i bezpieczeństwo zostały potraktowane priorytetowo. Kierowcy zagwarantowano optymalne pole widzenia, a wszystkie elementy sterujące, przyciski i wyświetlacz umieszczono na desce rozdzielczej, w ergonomicznym zasięgu kierowcy.

Ekskluzywny design dla miast
Zarówno podwozie, jak i kabina zostały zaprojektowane przez firmę Irizar, co pozwala na integrację poszczególnych elementów.

Irizar ie truck to pojazd, który może mieć nieograniczone zastosowania: sprawdzi się zarówno podczas wywozu śmieci, jak i do miejskiej dystrybucji.

Irizar ie wytrzymuje obciążenie do 18 ton.

Może być przystosowany do wszystkich dostępnych na rynku typów nadwozi, bez konieczności adaptacji.

W wyniku współpracy z FCC Medio Amiente, pierwszy pojazd irizar ie truck służy do odbioru odpadów. Jednostka przeszła kilkumiesięczne testy w Madrycie, Barcelonie, Pampelunie, Badajoz, Saragossie i Vigo.

Podwozie Irizar, wersja 6 × 2 o długości 8 metrów, ma ładowność 18 ton. Zawiera rozszerzenie zasięgu CNG, co pozwala na pracę w trybie elektrycznym w miastach oraz możliwość zwiększenia jego autonomii dzięki silnikowi na gaz ziemny CNG.