DESIGN

Szczególny nacisk położono na stronę projektową, aby zyskać pewność, że ​​tożsamość i charakter marki Irizar będą wyróżniały model i8. Warto zwrócić  szczególną uwagę na wyraźną linię, która płynie wzdłuż całego autobusu, a której charakter ma więcej wspólnego z projektowaniem nowoczesnych samochodów, niż konwencjonalnych autobusów.

Atrakcyjne wykończenie ze stali nierdzewnej w kształcie litery V wyróżnia przód autobusu, otoczony przez stylowe reflektory, w pełni w technologii LED. Tył pojazdu jest równie sugestywny. Utrzymane zostały agresywne linie podkreślone dodatkowo przez nowy element – emblemat w kształcie litery V.

Wnętrze tego pojazdu odzwierciedla wrażenie wywołane  przez rzeźbę wyglądu zewnętrznego.

Śmiałość projektu, dzięki wyjątkowej uwadze przykładanej do nawet najdrobniejszych detali (22 calowe ekrany wysokiej rozdzielczości, oświetlenie LED w lampach dachowych, przełączniki pojemnościowe …) zapewnia maksymalny komfort wszystkim pasażerom.

Nowe fotele dopełniają odnowioną estetykę autobusu Irizar i8.

RENTOWNOŚĆ

IRIZAR dołożył wszelkich starań w celu zmniejszenia zużycia paliwa. Nowa generacja silników DAF EURO VI  posiadająca ograniczone tarcie wewnętrzne, zmodyfikowany system wtrysku paliwa i inne udoskonalenia, pozwala znacząco zredukować zużycie paliwa.

Oprogramowanie automatycznej 12-biegowej skrzyni biegów, aerodynamika o niskim współczynniku tarcia powietrza spowodowana węższym przodem, zapasowa osłona koła, zmniejszenie masy poprzez zastosowanie stali o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie oraz aluminiowe felgi, przyczyniają się do osiągnięcia celu jakim jest uczynienie autokaru Irizar I8 najbardziej rentownym autokarem w sektorze luksusowym, jeśli chodzi o zużycie paliwa.

Mając na uwadze maksymalną rentowność, pracowaliśmy nad kosztami napraw i konserwacji. Interwały serwisowe zostały rozszerzone – autokary I8 mogą być prowadzone przez okres do 100.000 kilometrów bez wymiany oleju. Poczynione zostały również duże postępy w redukcji kosztów części zamiennych oraz elementów nadwozia.

TECHNOLOGIA

Technologie stworzone przez Irizar mają na celu podołaniu wyzwań nałożonych przez warunki drogowe związane z ukształtowaniem terenu i rodzajem nowoczesnych dróg. Mają  one również na celu zapewnienie dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa, które gwarantują przyjemność i radość z podróży.

Godne uwagi pozostają również zewnętrzne i wewnętrzne oświetlenie w technologii LED, protokół komunikacyjny, który harmonizuje całą elektronikę autokaru oraz umożliwia rozpoznanie i zbieranie danych za pomocą złącza OBD.  Warto także wspomnieć o systemie wspomagania jazdy  AEB-LDW, złożonym z kontrolki z ekranem dotykowym i konsoli HMI, który zarządza systemami komfortu i rozrywki.

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

Irizar i8 oferuje swoim nabywcom najwyższy poziom personalizacji. Autobus projektowany jest w czterech długościach, może posiadać trzy rodzaje toalety, nowe fotele

w dwóch wzorach tapicerki oraz różnorodne opcje miejsc siedzących (opcje 2 + 2, 2 + 1 i 1 + 1)

Jego dodatkową zaletą jest różnorodność systemów rozrywki oraz mnogość kolorów i materiałów potrzebnych do wykończenia wnętrza.

 

8