irizar ie bus

irizar ie bus

Lepsze bezpieczeństwo i niezawodność

Autobusy firmy Irizar e-mobility spełniają najbardziej wyśrubowane europejskie normy BHP. Ich sztywna i solidna struktura jest zaprojektowana tak, aby wytrzymać zderzenia boczne i czołowe, a także by zapobiec przechyłom na boki. Posiadają także system Hill Hold Control (zapobiegający staczaniu się pojazdu podczas podjeżdżania na wzniesienie oraz zjeżdżania ze wzniesienia) oraz uklad kontroli poślizgu. Pojazd Irizar ie bus (o długości 10 m oraz 12 m) to pierwszy elektryczny miejski autobus, który spełnia przepisy bezpieczeństwa  R.66.01 [ochrona od dachowania].

Przed wejściem do eksploatacji, seria pojazdów elektrycznych  przeszła rystrykcyjne próby pod kątem niezawodności i zmęczenia materiału. Po pierwsze: proces produkcyjny autobusu  jest cały czas monitorowany poprzez częste kontrole. Z drugiej strony, pojazd przechodzi próby niezawodności równoważne żywotowi pojazdu ( [600,000 km i 12 lat].  Próby te są nadzorowane przez organizację spoza firmy Irizar i odbywają się na torze Idiada.

Gwarancja jakości oparta jest na doświadczeniu zdobywanym od 1889 r w produkcji autobusów i autokarów, które od ponad 20 lat jeżdżą po pięciu kontynentach w różnych warunkach pogodowych i drogowych.

Irizar posiada również własną technologię wykonywania prób, obejmującą próby na torze oraz w stacjach doświadczalnych w celu sprawdzenia niezawodności i skuteczności sprzętu oraz systemów montowanych w pojazdach firmy  Irizar e-mobility.