irizar ie bus

irizar ie bus

Firma Irizar e-mobility oferuje asortyment autobusów, obejmujący modele  Irizar ie bus  oraz Irizar ie tram

Autobus Irizar ie bus

Oferta Irizar ie bus stanowi eko-przyjazne i eko-wydajne rozwiązanie dla ruchu miejskiego, a także odpowiada na obecne oraz przyszłe potrzeby w zakresie transportu miejskiego. Od fazy projektowej i planowania, nacisk kładzie się na osiąganie możliwie największej energii, wydajności, zwiększając zakres pojazdu oraz optymalizując długość jego żywota eksploatacyjnego. Argumentem przemawiającym za tym rozwiązaniem jest przede wszystkim jego całkowite bezpieczeństwo, niezawodność oraz ekonomia, ze sprawdzoną długością żywota eksploatacyjnego akumulatora. Ponadto oferujemy wiele możliwości wykonania modelu na specjalne  zamówienie klienta, z gwarancją kompleksowej konserwacji i serwisu przez cały żywot eksploatacyjny danego modelu.

Obecnie model autobusu o długości 12 m wykorzystuje się na pełną skalę w szeregu miast Europy. Oferujemy Państwu także wersję o długości 10.8 m oraz model przegubowy 18 m w dwóch wariantach – 100% napędu elektrycznego, zero emisji.

Zarówno wersja Irizar ie bus o długości 18 m, jak i Irizar ie tram stanowią efektywne rozwiązanie dla szybkiego transportu w połączeniu z pantografowym układem ładowania. Pojazdy te wykorzystują technologię najnowszej generacji, która łączy w sobie wszystkie główne układy infrastruktury wymaganej do ładowania, trakcji i magazynowania energii, opracowane w obrębie Grupy Irizar.

Irizar ie tram – tramwaj na asfalcie

Irizar ie tram to  autobus przegubowy, o długości 18 m. Przegubowiec, którego estetyka uwzględnia cechy tramwaju, oparta o założenie, że to design stanowi o atrakcyjności usługi, wzięto także pod uwagę komfort mieszkańca.

Połączenie dużej przestrzeni pasażerskiej, łatwość dostępu i opracowanie wnętrza tramwaju, przy zerowej emisji, stanowią DNA tego nowego pojazdu. Irizar ie tram oferuje rozwiązanie projektowe zaczynające się od języka estetycznego, który jest minimalistyczny, pozbawiony ozdób. Cały projekt odpowiadaj szczególnym aspektom funkcjonalnym, stanowiąc o tożsamości pojazdu oraz wyglądzie, łatwo rozpoznawanym wśród pasażerów.

Jedną z najbardziej typowych cech projektowych są chromowe krawędzie dokoła nadwozia pojazdu. Umożliwiają one natychmiastowe jego rozpoznawanie i kreują wrażenie jego odmienności od innych, podobnych pojazdów. Taki projekt krawędzi pojazdu jest związany z jego znakiem firmowym.

Krawędzie chromowe znajdują się dokoła wielkich szklanych powierzchni bocznych –dzięki temu  powstaje coś w rodzaju płótna malarskiego, na którym odbija się krajobraz, przez który przejeżdża pojazd. Przód emanuje elegancją i płynnością, a duża przeszklona powierzchnia przywołuje na myśl dziedzictwo tramwajów, co w połączeniu z całością optyki opartej na diodach LED, umieszczonych w pierścieniach na krawędzi, przydaje pojazdowi złożony, awangardowy wygląd, przy zachowaniu racjonalności i poziomu technologicznego. Tył  pojazdu  zrywa z forma sześcienną – jest to kolejny z naszych głównych atutów estetycznych.

Innowacyjny, inspirujący design oznacza porzucenie klasycznych kodów transportowych i uwydatnia czar miasta poprzez odbijanie jego kulturowej różnorodności. Każdy jeden szczegół pojazdu został dopracowany pod kątem estetyki, np. kołpaki czy lusterka wsteczne zastąpione kamerami, które wyświetlają swe obrazy na dwu ekranach wewnątrz pojazdu, po obu stronach kierowcy.