Irizar i3

Irizar i3

PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZENSTWO

Unikanie problemów na drodze to priorytet dla pojazdów firmy Irizar. Model Irizar I3le odpowiada regulacjom w zakresie bezpieczeństwa R/66.02, wyposażony jest w najbardziej zaawansowane aktywne systemy bezpieczeństwa w celu zapewnienia stabilności i zminimalizowania ryzyka w nieprzewidzianych sytuacjach.

Układ sterowania stabilnością ESC zapewnia aktywne sprawdzanie wartości  momentu i optymalnie rozkłada siłę hamowania oddzielnie na każde koło.  Zapobiega to utracie kontroli w przypadku gwałtownych manewrów na śliskich drogach. Zaawansowany układ hamowania awaryjnego AEBS rozpoznaje potrzebę przyłożenia maksymalnej siły hamowania i zadziała samoczynnie w celu skrócenia do minimum drogi hamowania.

W najbardziej skrajnych sytuacjach kiedy nieprzewidywalne jest zachowanie się innych użytkowników dróg dobrze jest mieć pewność, że  konstrukcję Irizar I3le zaprojektowano tak, aby zapobiegać dachowaniu i zderzeniu czołowemu poprzez optymalizację rozkładu ciężaru.

Celem aktywnej technologii bezpieczeństwa, będącej udziałem  autobusów i autokarów Irizar jest zaalarmowanie i pomoc kierowcy. To od jego bezpieczeństwa, komfortu i ergonomiki zależy spokój i komfort pasażerów. System Magic eye to najlepszy przykład kompleksowego elementu wyposażenia, który uwydatnia skuteczność systemów bezpieczeństwa.