Irizar i6s

Irizar i6s

BEZPIECZEŁƒSTWO, NIEZAWODNOŁšĆ I KOMFORT

Zapewnienie jak najbezpieczniejszej podroży to kluczowy punkt w projektowaniu wszystkich pojazdów marki Irizar. Irizar i6S spełnia przepisy bezpieczeństwa R.66.02 i posiada najnowocześniejsze systemy aktywnego bezpieczeństwa po to, aby zagwarantować stabilność i zredukować ryzyko w nieprzewidzianych sytuacjach.

Kontrola stabilności toru jazdy   ESC  w sposób aktywny steruje momentem obrotowym silnika i optymalnie rozdziela siłę hamowania rozkładając ją niezależnie na każde koło po to, by uniknąć utraty kontroli  nad pojazdem podczas nagłych manewrów na śliskich nawierzchniach.

Zaawansowany awaryjny układ hamulcowy –  AEBS rozpoznaje potrzebę zastosowania maksymalnej siły hamowania i działa automatycznie, zmniejszając drogę hamowania. ACC -, urządzenie utrzymujące odpowiedni (bezpieczny) odstęp między poruszającymi się pojazdami samochodowymi, (jeśli ruch odbywa się po tym samym pasie) to ogromna zaleta z uwagi na  intensywny ruch drogowy. Umożliwia zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu przed nami .Możemy też natychmiast zatrzymać nasz pojazd.  LDW – aktywny system mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa jazdy samochodem poprzez ostrzeganie przed niezamierzonym zjechaniem z własnego pasa ruchu, ostrzega kierowcę poprzez drgania w jego siedzeniu.

W wielu sytuacjach zachowanie się innych użytkowników ruchu drogowego jest nieprzewidywalne, a zatem należy zapewnić kierowcy autokaru Irizar i6S ochronę przed kołysaniem i zderzeniem czołowym. Fundamentalnym elementem bezpieczeństwa jest dopracowanie pozycji w czasie kierowania, przestronność, ergonomia oraz łatwo dostępne elementy sterowania.

Nowy i6S jest wynikiem pełnego zawierzenia filozofii firmy Irizar. Pojazd jest solidny, ale lekki, porusza się cicho i pewnie.