Irizar i6s

Irizar i6s

TCHNIENIE NOWOCZESNOŁšCI

Witamy na pokładzie nowego autokaru i6S!

Grupa Irizar od 127 lat wytycza kierunki rozwoju w sektorze przewozów pasażerskich.

Autokar i6S zaprojektowano bazując na najnowszych osiągnięciach technologicznych, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Wersja i6S oferuje szeroką gamę autobusów integralnych, hybrydowych oraz elektrycznych, a także autokarów wycieczkowych. Irizar proponuje swoim klientom rozwiązania, które projektuje się i tworzy po to, aby zaoferować to, co najlepsze. Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy ofertę  finansowania, kontrakty serwisowo naprawcze a także korzystne warunki wymiany używanego pojazdu na nowy.

Ciesz się pełnym zakresem usług serwisowych 24 h/ dobę przez 7 dni w tygodniu.

Przedstawiamy rezultat estetycznej rewolucji jakiej poddaliśmy autokar i6. Dziś pojazd ten stanowi połączenie najnowszej technologii z pierwotnymi zaletami Irizara i6.

Dokonując rewitalizacji i6 czerpaliśmy z doświadczenia tych, którzy decydują o ostatecznym zastosowaniu autokaru – właścicieli, kierowców i pasażerów.


WŁASNY JĘZYK WIZUALIZACJI

Nowy Irizar i6S stanowi nowy etap w wizualnej komunikacji marki Irizar. Przód pojazdu cechuje zastosowanie nowych reflektorów diodowych LED. Linie są bardziej wyraziste i agresywne, zaznaczające się na powierzchni. Pozostałe elementy, takie, jak przednie lampy przeciwmgielne oraz światła obrysowe zostały harmonijnie zintegrowane z pojazdem. Znane oblicze pojazdu Irizar i6 zostało odświeżone oraz zaakcentowane poprzez charakterystyczne elementy. Delikatny charakter linii bocznej daje wrażenie optymalizacji i wysokiej jakości. O wysokim standardzie świadczą ulepszone i nowoczesne detale oraz elementy wykończeniowe. Ulepszenia tylnej części pojazdu Irizar 6 ukazują się w delikatnych i nowoczesnych detalach narożnych. Podobnie, jak w przypadku Irizara i8, końcowi odbiorcy pojazdu mieli ogromny wpływ na koncepcję estetyki. Końcowym efektem jest nie dający się z niczym pomylić Irizar i6S –  wykonany w wersji mocniejszej i bardziej dynamicznej.


TECHNOLOGIA. SERCE BIJĄCE POD POWIERZCHNIĄ

Wyzwania wymagają działania.. Technologia Irizar to potrafi. Odpowiedzieliśmy na wyzwania wynikające z warunków wzmożonego ruchu drogowego oraz potrzeby optymalnego wykorzystania posiadanych atutów. Zamontowane wewnątrz jak i na zewnątrz diodowe światła LED są zarówno wydajne, jak i ekonomiczne.

Kompleksowa architektura oraz protokół komunikacyjny CAN , który koordynuje całą elektronikę pojazdu, umożliwiają diagnostykę i zbieranie danych z wykorzystaniem licznika OBD, co  przekłada się na wysoce inteligentny system komunikacji stanu pojazdu. Systemy wspomagania jazdy –  AEB-LDW zawierające sterowanie na ekranie dotykowym oraz konsole HMI, umożliwiające zarządzaniem system rozrywki i komfortem pasażerów-  to także awangarda techniki.

Nowy Irizar i6S zapewnia komfort i bezpieczeństwo pasażerom –innymi słowy – zapewnia im spokojną i przyjemną podróż. Rozwiązania opracowane przez firmę Irizar mają za zadanie zwiększyć poziom zadowolenia pasażerów: ekskluzywne wyłączniki w suficie z dozownikiem światła oraz innowacyjne systemy wlotu powietrza w dachu i pod pojazdem stanowią ulepszenie układów klimatyzacji dla kierowcy i pasażerów.


ŁATWIEJSZE PROWADZENIE POJAZDÓW

Dla firmy Irizar,kierowca jest niezwykle ważny. Jego fotel zaprojektowano z myślą o szybkiej zmianie pozycji i optymalnej postawie. Położenie kierownicy i fotela kierowcy można dowolnie dostosowywać. Kompleksowa tablica rozdzielcza, w której przewidziano nowe ikony i barwy, ułatwia  identyfikację. Panele kontrolne oraz ekrany informacyjne są także rozmieszczone ergonomicznie.

Opcjonalnie montowany system HMI, stosowany tylko w pojazdach Irizar, ułatwia obsługę wszystkich systemów dzięki joystick’owi, przyciskom zapewniającym szybki dostęp do menu oraz 7 calowemu ekranowi dotykowemu, montowanemu po lewej stronie kierowcy.

Komfort kierowcy korzystającego z przycisków sterowniczych Irizar i6 zwiększa się dzięki optymalnej widoczności w lusterkach wstecznych oraz możliwości kontroli nawiewu układu klimatyzacji. Te cechy wręcz rozpieszczają kierowcę, ułatwiają jego pracę, poprawiają samopoczucie, co z kolei zwiększa bezpieczeństwo wszystkich pasażerów.

 

PRZESTRZEŁƒ ZAPROJEKTOWANA Z MYŁšLĄ O OPTYMALNYM KOMFORCIE I FUNKCJONALNOŁšCI
Troska o komfort wewnętrzny i dobre samopoczucie pasażerów.

Stylistyka wnętrza Irizar i6S ma za zadanie zapewnienie poczucia komfortu podróżujących od początku aż do zakończenia podroży.

W przedniej części pojazdu zamontowany jest plaski 22 calowy monitor HD, zegar oraz toaleta. Wejście oświetlone jest światłami diodowymi [LED], na wspornikach i suficie, co ułatwia pasażerom wchodzenie i wychodzenie. Dodatkowo przewidziano dotykowe przełączniki [soft touch] oraz oświetlenie  diodowe LED do czytania. Wykończenie sufitu jest jasnoszare, co poprawia jasność wnętrza. Górne  luki bagażowe także podświetlone są lampkami LED.

Otwory wentylacyjne, podobnie jak nowe zderzaki mają kształt trapezoidalny. Dodatkowo, dla większego komfortu pasażerów umieszczono je poniżej zderzaków

Dodatkowe ulepszenia oraz istotne  cechy pojazdu to: wewnętrzna wysokość powyżej 2 m, więcej miejsca między siedzeniami, doskonała widoczność dla kierowcy i pasażerów, elektrycznie opuszczane antyodblaskowe przysłony (przeciwsłoneczne), zaplecze  konsumpcyjne, lepsza klimatyzacja, lepsza rozdzielczość płaskich  monitorów- zwijanych i centralnych.
Nowe siedzenia stanowią zwieńczenie odnowionej estetyki pojazdu Irizar i6S. Chociaż zewnętrzny wygląd foteli jest ważny, to komfort i funkcjonalność siedzeń uczyniono zadaniem priorytetowym
Po wykonaniu szeregu prototypów i przeprowadzeniu testów w często ekstremalnych warunkach uzyskano optymalny standard siedzeń. Fotele mają szersze zagłówki, oraz nienaganne obszycie z eleganckimi szwami, doskonale dopasowanymi do wnętrza pojazdu. W rezultacie, fotele w naszym autokarze pozwalają użytkownikom na poczucie komfortu oraz elegancji wnętrza, w którym przebywają.

Z boku siedzenia znajduje się aluminiowa, srebrzysta  listwa, stanowiąca nowy element naszego znaku firmowego, łącząca górę fotela z podłokietnikiem. Można ją wykonać na zamówienie, zależnie od wybranych opcji wykończenia. Do tego rodzaju foteli doskonale nadają się wszystkie koncepcje rozwiązań, jakie tylko można sobie wyobrazić.

Stylistyka oparcia fotela przewiduje wykończenie satynowe, w neutralnej tonacji barw, dobór tapicerki jest opcjonalny. Podwójne uchwyty ułatwiają siadanie oraz wstawanie.  Jest to jeden z najważniejszych atutów tej nowej generacji foteli.

Fotele opracowano wspólnie z czołową firmą europejską działającą w tym sektorze; poza tym, opracowano je wg zasad ergonomiki, wyposażone są w trójpunktowe pasy bezpieczeństwa, zintegrowane ekrany, stoliki, haki na odzież oraz uchwyty.

 

MAXIMUM OSZCZĘDNOŁšCI

W firmie Irizar mamy świadomość, że paliwo to poważny koszt dla operatora autokaru, dlatego podejmujemy wszelkie możliwe wysiłki w celu obniżenia zużycia paliwa. Nowa generacja silników DAF Euro VI  OBD-C, ze zmniejszonym tarciem wewnętrznym i z ulepszonym układem wtrysku paliwa a także inne udoskonalenia znacząco wpływają na obniżenie zużycia paliwa., Podobnie, jak i  oprogramowanie automatycznej 12 biegowej skrzyń biegów.

Aerodynamiczny kształt autokaru to inny znany wyróżnik naszej marki. Aby osiągnąć niższy współczynnik oporu w pojeździe i6, ma on węższy przód przez co zmniejsza się  opór powietrza.
Oszczędne osłony kół, zmniejszona waga dzięki zastosowaniu stali o dużej wytrzymałości na rozciąganie… wszystko to przyczynia się do realizowania naszego celu. Chcemy, bo to nasze autokary były najoszczędniejszymi pojazdami w sektorze autokarów luksusowych, w zakresie zużycia paliwa.

Mając na uwadze koncepcję maksymalnej opłacalności eksploatacyjnej, pracujemy też nad kosztami napraw i konserwacji. Wydłużone zostały przedziały serwisowania pojazdu; Irizar i6S może przejechać do 100,000 km bez wymiany oleju. Poczyniliśmy też ogromny postęp, jeśli  chodzi o obniżenie kosztów eksploatacji autokaru oraz elementów przeznaczonych do serwisowania.

Oferujemy autokary, w których zastosowana jest najnowsza technologia w celu wszechstronnego monitorowania i kontrolowania kosztów oraz wydajności eksploatacyjnej. Naszym celem jest pomoc firmom przewozowym w optymalizowaniu wydajności i dochodowości ich floty pojazdów.

Oczywiście, sieć serwisowa nadal rozszerza zakres swego działania oraz oferuje każdemu operatorowi licencjonowany warsztat serwisowy w niewielkiej odległości od jego siedziby. Naszym celem jest zapewnienie, wysokiej wartości rezydualnej autokaru Irizar i6S. Najważniejsze jest przekonanie naszych klientów, że decydując się na zakupu Irizara i6S dokonują zakupu cennego nabytku dla swojej firmy.

WSZYSTKO DLA KLIENTA

Nowy pojazd Irizar  i6S wpisuje się w filozofię firmy Irizar pod względem najwyższego stopnia spersonalizowania. Oferujemy 6 opcji długości, trzy rodzaje toalet, nowe siedzenia z opcją ruchu w bok, różnego rodzaju systemy rozrywki dla podróżnych, a także nowe wykończenia wnętrza o szerokiej palecie kolorów i tkanin. Podsumowując – pojazd może zostać pod każdym względem dopasowany do życzenia klienta. Mogą Państwo zamówić pojazd w takiej, aby jak najlepiej odpowiadał na Państwa potrzeby i oczekiwania.

Irizar i6 to wszechstronny autokar wysokiej jakości, będący idealnym rozwiązaniem dla transportowych usług podmiejskich i turystycznych.
Wyróżniają go jego design, aerodynamika, szczegółowe detale i komfort.