Irizar i8

Irizar i8

DZIEŁO UNIKALNEJ TECHNOLOGII 

Nowa Era: nowa wizja

Irizar, lider w sektorze transportu pasażerskiego o ponad 125-letniej historii, prezentuje nową generację autokarów. Model i8 jest sumą najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Oferuje także bogatą w szczegóły estetykę wynikającą z doświadczenia marki Irizar oraz jej ciągłego dążenia do innowacji.

Irizar i8, najlepszy w swojej klasie, ma być ikoną, filarem, na którym Irizar będzie budować swoją przyszłość w sektorze usług przewozowych. Pojazd ten – o dynamicznym kształcie i innowacyjnej technologii – jest  bowiem wzorem jakości, solidności i niezawodności.

Dzięki i8 Grupa Irizar umacnia swoją pozycję w sektorze autokarów luksusowych. Tym razem marka koncentruje się na technologii i ekologii, oferując swoim nabywcom prestiż oraz wyjątkowy komfort kierowcom i pasażerom.

Ł¹ródłem natchnienia w trakcie projektowania modelu i8 były badania dotyczące zmian w  tempie życia potencjalnych pasażerów. Koncentracja na nowych technologiach oraz dbałość o  środowisko to jedne z głównych inspiracji by stworzyć nową linię luksusowych autokarów.

 

ZAPROJEKTOWANY DLA NIEZAWODNYCH PRZEŁ»YĆ. 

Model i8 podkreśla tożsamość i charakter marki Irizar. Łšmiała linia, która płynie wzdłuż całego autobusu, a której charakter ma więcej wspólnego z projektowaniem nowoczesnych samochodów, niż konwencjonalnych autobusów stanowi jasny, mocny przekaz. Model i8 jest zarazem śmiały i wyrafinowany, harmonijny i płynny.

Przód autokaru wyróżnia atrakcyjne wykończenie w kształcie litery „V”, które dodatkowo podkreślone zostało przez stylowe, pełne światła LED. Futurystyczny wygląd pojazdu dopełniają oświetlenie oraz nietypowe, nowoczesne szyby.

Tył autobusu jest równie sugestywny. Mocne linie podkreślone zostały emblematem w kształcie litery „V”. Ł»aluzje powietrzne okrywające komorę silnika dopasowane są do stylu autobusu. Tylne światła w technologii LED, opracowane zostały specjalnie dla i8 w najnowocześniejszej technologii. Tylni spoiler dachowy zintegrowany z kamerą cofania uzupełnia rzeźbę autobusu.

W tej stylizacji, Irizar I8 to uosobienie trzech potężnych cech.

Są nimi zaufanie, sztuka i elegancja.

 

SYMFONIA DLA ZMYSŁÓW

Podróżowanie w Irizar  i8  jest wyjątkowym doświadczeniem. Wnętrze tego pojazdu odzwierciedla wrażenie wywołane  przez rzeźbę wyglądu zewnętrznego.

Łšmiałość projektu, dzięki wyjątkowej uwadze przykładanej do nawet najdrobniejszych detali (22 calowe ekrany wysokiej rozdzielczości, oświetlenie LED w lampach dachowych, przełączniki pojemnościowe …) zapewnia maksymalny komfort wszystkim pasażerom.

Irizar i8 charakteryzuje się płaską podłogą, co generuje większą powierzchnię oraz przestrzeń między pasażerami, a także pozwala na optymalną izolację hałasu oraz drgań. Wszystko to, by zapewnić pasażerom unikalne doświadczenia w trakcie podróży.

Nowe fotele dopełniają elegancki styl autobusu Irizar i8. W tym przypadku pojęcia takie jak komfort, funkcjonalność oraz elastyczność skupiły, wraz ze stroną wizualną, całą uwagę projektantów.  Siedzenia zaprojektowane zostały wspólnie z jedną z wiodących firm w Europie i są nie tylko niezwykle wygodne. Posiadają także trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, zintegrowane ekrany oraz stoliki, wieszaki oraz uchwyty na napoje.

 

SKUPIAMY SIĘ NA KIEROWCY

Kierowca jest naszym celem. Deska rozdzielcza jest szczególnie ergonomiczna, została zaprojektowana tak, aby zapewnić kierowcy maksymalną satysfakcję. Instrumenty i ekrany nawigacyjne zostały rozmieszczone w punktach strategicznych pod względem użyteczności. Wszystkie elementy sterujące są przyjazne dla użytkownika i znajdują się w miejscach sprzyjających ich eksploatacji. Obsługa systemu została znacznie poprawiona dzięki joystickowi, szybkiemu dostępowi do menu i kolorowemu ekranowi dotykowemu.

Autokar i8 wyróżnia również nowoczesna i funkcjonalna MMI-konsola centralna wraz z prostym, szybkim dostępem do menu (kamery, GPS, media, telefon, klimatyzacja…), które integruje wszystkie systemy elektroniczne. Dodatkowo, uczucie komfortu pracy za sterami i8 zapewnia regulacja kierownicy oraz fotela, optymalna widoczność z lusterek wstecznych, a  także pełna kontrola systemów grzewczych.

Innymi słowy i8 opiekuje się swoim kierowcą, czyniąc jego pracę przyjemną i zapewniając mu dobre samopoczucie, co przekłada się na komfort jazdy pasażerów.

 

TECHNOLOGIA JUTRA

Technologie stworzone przez Irizar mają na celu sprostać licznym wyzwaniom nałożonym przez warunki drogowe, związane z ukształtowaniem terenu i rodzajem współczesnych szos. Dążą one również do zapewnienia dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa, które gwarantują pasażerom przyjemność i radość z podróży.

Godne uwagi pozostają również zewnętrzne i wewnętrzne oświetlenie w technologii LED, a także protokół komunikacyjny, który harmonizuje całą elektronikę autokaru oraz umożliwia rozpoznanie i zbieranie danych za pomocą złącza OBD.  Warto także wspomnieć o systemie wspomagania jazdy  AEBS-LDW, złożonym z kontrolki z ekranem dotykowym i konsoli HMI, który zarządza systemami komfortu i rozrywki.

Aby zapewnić idealne warunki podróżowania, w  dachu autokaru i8 oraz pod jego podłogą zostały zamontowane innowacyjne systemy cyrkulacji powietrza. Mają one duży wpływ na wydajność wentylacji oraz ogrzewania wnętrza.

 

MAKSYMALNA RENTOWNOŁšĆ 

IRIZAR dołożył wszelkich starań aby zwiększyć rentowność eksploatacji nowego modelu i8. Nowa generacja silników DAF EURO VI  posiadająca ograniczone tarcie wewnętrzne, zmodyfikowany system wtrysku paliwa i inne udoskonalenia pozwoliła znacząco zredukować zużycie paliwa.

Oprogramowanie automatycznej 12-biegowej skrzyni biegów, aerodynamika o niskim współczynniku tarcia powietrza spowodowana węższym przodem, zapasowa osłona koła, zmniejszenie masy ciała poprzez zastosowanie stali o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie oraz aluminiowe felgi, przyczyniają się do osiągnięcia celu jakim jest uczynienie autokaru Irizar I8 najbardziej rentownym autokarem w sektorze luksusowym.

Mając na uwadze maksymalną rentowność, pracowaliśmy nad kosztami napraw i konserwacji. Interwały serwisowe zostały rozszerzone – autokary I8 mogą być prowadzone przez okres do 100.000 kilometrów bez wymiany oleju. Poczynione zostały również duże postępy w redukcji kosztów części zamiennych oraz elementów nadwozia.

Sieć usług serwisowych w dalszym ciągu się rozszerza i oferuje usługi autoryzowanej stacji serwisowej Irizar w zasięgu każdego operatora.

Naszym priorytetem jest utrzymanie wysokiej wartości rezydualnej autokaru i8, dzięki czemu nasi klienci otrzymują atrakcyjny zwrot z inwestycji oraz gwarancję zminimalizowania emisji CO². Decydując się na zakup Irizara i8 można być pewnym że wybiera się najwyższą wartość.

Model i8 kontynuuje filozofię marki Irizar zgodnie z którą autokar ma zapewnić odbiorcom najwyższy poziom personalizacji.

Model ten jest oferowany w czterech długościach, do wyboru są trzy rodzaje toalet, nowe fotele z dwoma rodzajami tapicerki. Dzięki poziomej podłodze fotele można montować w systemie: 2+2, 2+1 oraz 1+1. Istnieje możliwość zamontowania różnorodnych systemów multimedialnych. Szeroka gama kolorów oraz różnorodność materiałów pozwala na dodatkową indywidualizację wnętrza.

Podsumowując, i8 można dopasować do wszelkich potrzeb. Ty wiesz co, Irizar wie jak…