Irizar i8, najlepszy spośród najlepszych.

Irizar i8, najlepszy spośród najlepszych.

Po raz pierwszy w swojej historii marka Irizar zdobyła jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień europejskich. Autobus Irizar i8 został ogłoszony najlepszym autokarem roku 2018 roku w Europie.

Jury, złożone z przedstawicieli najbardziej prestiżowych czasopism w branży, w 22 krajach europejskich, zadecydowało o przyznaniu nagrodowy modelowi Irizar i8,  w uznaniu licznych atrybutów??? oraz wysokiej wartości dodanej, jaką reprezentuje ten modele autokaru Irizar.

Nagroda ta, jest dodatkowo uznaniem strategii rozwojowej przyjętej przez markę Irizar w ostatnich latach oraz pracy podjętej aby znaleźć się wśród najlepszych niezależnych europejskich producentów (OEM).

Irizar i8 to przemyślana kombinacja designu, technologii i trwałości, które zapewniają wyjątkowy komfort kierowcy, przewodnikowi i pasażerom oraz oznaczają niezaprzeczalny prestiż dla właściciela. To także maksymalna ekspresja jakości, bezpieczeństwa, rentowności, solidności i niezawodności w sektorze, w którym wyróżnia się poprzez silną osobowość i wrażenie wizualne.

Irizar i8, wraz z innymi autokarami z tej gamy, jest filarem, na którym marka buduje swoje przyszłe perspektywy w sektorze usług dalekobieżnych.

Obecnie Irizar  posiada najlepszą ofertę autokarów w Europie,  co potwierdzają liczni klienci, posiadający modele najnowszej generacji.

Wyjątkowa wydajność i zachowanie pojazdu podczas testów hamowania i przyspieszenia Euro Coach oraz testów na drodze otwartej, na mieszanej trasie 30 km dały Irizar i8 zwycięstwo. Przyznana nagroda ma jeszcze większe znaczenie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że dostarczony pojazd był wersją 3-osiową, 14-metrową i konkurował z trzema innymi 12-metrowymi i 2-osiowymi pojazdami, które są znacząco lżejsze.

Zalety, które zaprowadziły Irizar i8 na podium to wygląd zewnętrzny, wykończenia wnętrza, a także łamiące konwencje zachowanie na drodze i zwrotność.

Podkreślić należy bardzo pozytywne oddziaływanie na środowisko w odniesieniu do maksymalnej pojemności pojazdu, zmniejszenie zużycia energii oraz minimalnego poziomu wibracji i hałasu, nawet na ostrych zakrętach. Jeśli chodzi o technologię, deska rozdzielcza jest wzorem do naśladowania, oferuje liczne rozwiązania multipleksowe oraz, po raz pierwszy w standardzie, opcję HMI. W odniesieniu do bezpieczeństwa: reflektory LED w standardzie,  pionierskie systemy operacyjne takie jak AEBS, LDW, TPTMS,  oraz jako opcje ACC i DFT. Pojazd spełnia wymagania normy R 66.02.

Irizar I8 jest wzorem także w kategorii dotyczącej kosztów całkowitych, w której mieszczą się m.in.  takie wskaźniki jak cena zakupu, amortyzacja i wartość rezydualna, zużycie oraz koszty napraw i konserwacji.

Pozostali kandydaci do nagrody:

Drogowe testy autokarów Euro Coach, po raz pierwszy odbyły się w Szwecji. Miasto Lingkoping, oddalone o 240 km na południe od Sztokholmu, gościło sześć uczestniczących w wyzwaniu autokarów: autokar integralny Irizar  i8, Iveco Bus Evadys, Mercedes-Benz Tourismo, Neoplan Tourliner, Scania Interlink HD i podwójny decker VDL Futura FDD2-141.